תיקון מחשבים ניידים

פירוק ראשון

תיקון מחשב נייד שונה מתיקון מחשב נייח , החומרה של המחשב הנייד שונה מהחומרה של המחשב הנייח לכן תיקון מחשבים ניידים צריך להתבצע רק ע"י מי שבאמת מכיר היטב את החומרה של המחשב הנייד ויש לו ידע ונסיון מקצועי רחב בכל הקשור לתחום של תיקון מחשבים ניידים. תיקון מחשבים ניידים עלותו גבוהה יותר מתיקון דומה של מחשבים נייחים. במחשבים ניידים רכיבי החומרה נמצאים רובם על אותו לוח אם (מלבד כרטיסי זכרון שליפים). תיקון מחשבים ניידים דורש מקצוענות ומיומנות מקצועית רבה של טכנאי המחשבים המבצע את התיקון.

כיום בשל המומחיות הרבה הנדרשת לשם תיקון מחשבים ניידים נערכים קורסים מיוחדים  להכשרה של טכנאי לתיקון מחשבים ניידים, בקורסים האלו הטכנאי לומד את הבעיות הספציפיות שיש למחשבים ניידים, לומד את המבנה הספציפי שיש למחשבים ניידים ומכיר את החומרה הספציפית שיש למחשבים ניידים.
חשוב מאוד לדאוג לתחזוקה של מאוורר ברדע שמאוורר מרעיש חשוב להפסיק לעבוד עם המחשב כי יכול להגרם נזק ללוח בעקבות התחממות יש לדאוג להחליף את המאוורר במעבדות מורשות.

יש טכנאי מחשבים שיהיה מומחה רק לסוג אחד של מחשבים ניידים וידע לבצע רק תיקון מחשבים ניידים של DELL ולא ידע לבצע תיקון מחשבים ניידים של חברת TOSHIBA , לכן חשוב לברר שהטכנאי שעומד לתקן את המחשב הנייד שלכם אכן יש לו את הידע והמיומנות המקצועית בכל הקשור לתיקון מחשבים ניידים כמו שלכם.

מאחורי המונח תיקון מחשבים ניידים מסתתר לקסיקון שלם של מונחים הקשורים לתיקונים השונים או הטיפולים שיש לבצע במחשבים ניידים, החל מתיקון מסך, שדרוג מעבד, התקנת תוכנת אנטי וירוס, פירמוט המחשב, שחזור מידע, ועוד ועוד .

תחזוקה שוטפת נכונה וטיפול נכון במחשבים ניידים יכולים למנוע תקלות במחשב הנייד, ישנן תקלות רבות שנגרמות כתוצאה מתחזוקה שוטפת לקויה . לכן  כל מי שמעוניין לשמור על מחשב נייד תקין חשוב שיזכור לתחזק את המחשב הנייד כפי שצריך. חשוב לנקות את המחשב כראוי , לנקות את המאוורר לשמור בסביבה  מאווררת להרחיק ממנו חומרים שיכולים לגרום לו נזק, לעדכן את תוכנת האנטי וירוס ועוד.

כל אלו ימנעו מכם תקלות שעלולות לעלות לכם ביוקר.
יש מעבדות שידעות לתקן צירים שבורים למחשבים ניידים לשחזר את הפלסטיקה
ולהחזיר את המחשב הנייד לתפקוד כמו חדש מעבדה שיודעת להחליף או לתקן צירים למחשב נייד לכל סוג גם למחשב דל
גם למחשבים אחרים כגון לנובו החלפת הצירים לא לוקחת זמן רב כדאי לפנות למעבדות שמתמחות בהחלפת צירים למחשב נייד כגון דוקטור לפטופ