כל מה שרצית לדעת על תיקון מסך מחשב נייד

תיקון מסך מחשב

אחד החלקים החשובים של המחשב הנייד הוא מסך למחשב נייד, יש כיום סוגים שונים של מסכים למחשב נייד, הפרמטרים העיקריים המבדילים בין המסכים הם הגודל והרזולוציה.

גודלו הפיזי של מסך למחשב נייד נמדד באינטשים והוא מתאר את המרחק האלכסוני בין שתי הפינות המנוגדות של המסך.

צריך להתאים את גודל המסך לשימושך האישי. (עבודה? ביתי? עיצוב גרפי? סטודנט? איש עסקים?)

אם אתה איש עסקים שנושא את המחשב ממקום למקום טס ונוסע ההינו ממליצים על מחשב בעל מסך למחשב נייד 12", אבל בניגוד לכך אם אתה סתם רוצה מחשב לבית שאפשר להזיז אותו מהחדר לסלון אז ההמלצה החמה היא 15.4". העיצוב גרפי דורש הרבה פרמטרים אחרים כמו גודל המסך כמובן שההינו ממליצים על 15.4" 15.6  ומעלה אבל הפרטמטר החשוב יותר הוא רזולוציה.

מדד חשוב אחר של מסך למחשב נייד היא הרזולוציה של המסך, הרזולוציה מתארת את כמות הפיקסלים שיש למסך, הפיקסלים הם תאים פולטי אור שיש למסך, ככל שהמסך מכיל יותר תאים פולטי אור כך הרזולוציה שלו גבוהה יותר,  וניתן להציג יותר פרטים על המסך לכן צריך להבין מה הצורכים מהמחשב הנייד ואז לבחור מסך מאחר והמסכים המקצועיים בעלי רזולוציה גבוהה יקרים מאד.

מסך למחשב נייד יכול להיות גם מסך רחב שהוא מסך המיועד למחשבי מולטימדיה ניידים וניתן לראות במסך כזה גם סרטי DVD באיכות גבוהה.

מי שזקוק למחשב נייד רק לשם שימוש יומימי בתוכנת האופיס ולגלישה באינטרנט יכול לקנות מסך למחשב נייד שהוא מסך סטנדרטי וההגדרה שלו היא מסך XGA מי שמשתמש במחשב נייד מולטימדיה לשם הצגת מצגות או שהוא משתמש בתוכנות גרפיקה ואנימציה כדאי לו לרכוש מסך למחשב נייד שיש לו רזולוזציה גבוהה יותר או מסך למחשב נייד שהוא מסך רחב.

מחירו של מסך למחשב נייד נקבע ע"פ הרזולוציה שלו ולא רק ע"פ הגודל הפיזי של המסך.

כיום ניתן למצוא בשוק שפע של מסכים למחשבים ניידים במחירים שונים. הכל לפי נתוני המסך ואיכותו.

מסך למחשב נייד מופעל באמצעות כרטיס מסך, יש מחשבים שבהם יש כרטיס מסך נפרד ויש מחשבים שבהם כרטיס המסך הוא מובנה.

לסיכום ניתן לומר שחשוב לרכוש מסך למחשב נייד שיתאים לצרכים שלנו , אין טעם להשקיע סכומי כסף גדולים במסך למחשב נייד שאינו תואם את הצרכים שלנו. מי שיש לו חברת אנימציה והוא צריך להציג מצגות אנימציה במחשב הנייד שלו סביר שיקנה מסך למחשב נייד שיהיה לו רזולוציה גבוהה יותר, סטודנט שצריך מחשב נייד רק בשביל הלימודים והגלישה באינטרנט מספיק לו מסך למחשב נייד שהוא מסך סטנדרטי בעל רזולוציה סטנדרטית.