החלפת דיסק קשיח

הדיסק בחוץ

במאמר זה אנו ניתן לכם כמה טיפים איך להחליף דיסק קשיח לבד במחשב נייד או לפחות להבין איפה הוא נמצא ואיך דיסק קשיח למחשב נייד נראה. אם לא תרצו להסתבך עם זה לבד נשמח לעזור לכם ולבצע עבורכם את ההתקנה. אז ככה קודם כל לפני שמפרקים משהו במחשב נייד חובה! ושוב פעם חובה להוציא סוללה ולנתק חשמל אפילו אם כפתור "הדלקה" נמצא במקום שהוא לא יילחץ לבד או כל דבר אחר. להוציא סוללה

אחרי שהוצאנו את הסוללה ואת חיבור החשמל מהמחשב אנחנו בטוחים לבצע שינויים ופירוק ללא שום חשש. נתחיל לפרק את הפלסטיק העליון על מנת להגיע לדיסק הקשיח, אשר נמצא בתוך המחשב מתחת למקלדת. כשמפרקים צריך להבחין אם יש כבלים המחברים בין "הפלסטיק" ללוח אם ייתכן וישנם חלקים אלקטרונים כמו כפתור הדלקה וכדומה. הכפתור יושב על הפלסטיק ומחובר ללוח אם על ידי כבל שטוח (FLAT CABLE) ברוב במקרים.

אחרי שהוצאו את הפלסטיקה העליונה ניגש למקלדת, שוב פעם בזהירות המקלדת מחוברת בכבל שטוח ללוח אם. לא צריך להשתמש בכוח.

לאחר מכן נתפח את הברגים ששייכים לתושבת הדיסק הקשיח. תושבת זו מכוונת ושומרת על הדיסק בתוך המחשב. כאשר המחשב פתוח צריכים תמיד להיות זהירים על מנת לא לגרום נזק ללוח אם. כמו כן תמיד מומלץ לעבוד עם מברגים קטנים ומיוחדים ולא מברגים שמתאימים לרכב או כל דבר אחר. אחרי שפתחנו את התושבת של הדיסק הקשיח נוכל לשלוף את הדיסק ביחד עם התושבת אל מחוץ ללוח האם. פירוק ראשון

שלפנו את הדיסק החוצה. נשים את הדיסק הקשיח על השולחן וניגש לעבודת הפשטת הדיסק. נפרק מעליו את כל המתאמים והפחיות שישנם. כמובן שנצטרך להחזיר הכל לאחר החלפת הדיסק החדש. בתמונות שלפניכם אנו מציגים את סיום עבודת החלפה דיסק קשיח.

בתמונה הראשונה מוצג הדיסק הקשיח על השולחן ותחילת תהליך ההפשטה , תמונה שנייה מראה למה אנחנו מתכוונים למילה "קונקטור". מתאם בין הדיסק הקשיח ללוח אם. בתמונה השלישית אנו מראים את הקצה השני של הקונקנטור.