לפטופ

שייט נהרות מסע אל העבר – הזמינו היום באינטרנט

שייט נהרות מנצל את הנהרות הכי גדולים באירופה, החוצים וחולפים על פני לפחות עשר מדינות. העובדה שאפשר להפליג באנייה שהיא גם מלון חמישה כוכבים, ולהרגיש כמו הראשונים שגילו עולמות, הוא מסקרן ומרתק כאחת. הנהרות המשמשים היום כנתיבי הרפתקאות, טיולים וקרוזים, מסגירים בשרידים ההיסטוריים של העיירות והכפרים על גדות הנהרות, שבעצם רק עכשיו זה שקט כל כך משום שבעבר, כל הנהרות היו חלק מאסטרטגיה של מדינות מול מדינות ובעתות מלחמה היה להם תפקיד חשוב מאוד.

אין כמו נהר הדנובה בכל העולם. זהו הנהר הרב-לאומי, אשר יש הגורסים, כי ליד בריכה קטנה בפארק טירת פירסטנברג בעיירה דונאואשינגן אשר ביער השחור, מתחיל הזרם הראשון של הנהר השני בגודלו באירופה. בשנת 1887 יצא ספר גוינה של אמאנד פרייהר "בין הדנובה לים השחור", שחלק על מקורו של הנהר וכך נכתב בו:"יש לראות את מקור הנהר, לא בבריכה שממנה מוביל צינור תת-קרקעי של 45נ פסיעות אל הנחל בריגאך, אלא בנקודת המפגש של בריגאך עם נחל אחר". בכל מקרה הנחל הפך לנהר עצום כאשר הוא זורם ליד העיר אולם מקום הולדתו של הגאון אלברט איינשטיין, בה נמצא מגדל הכנסייה הכי גבוה בעולם (800 מדרגות בערך). מדי ארבע שנים נערך במקום זה תחרות של קרבות אבירים על סירות.

שייט בהיסטוריה של נהר הדנובה

הנקודה הכי צפונית, שאליה מגיע הנהר "רגנסבורג", היא המקום בו הרומאים רצו לקבוע גבול בין שבטי הברברים בצפון ובמזרח ובין הקיסרות ובנו מצודות לאורך נהר הריין ובלגרד. חלק מהאזורים הללו הפכו בסופו של דבר לערים ואילו בחלק הצפוני בין מערב הדנובה לדרום נהר הריין, היה גבול "יבש". אחרי המלחמה בה ניצחו הברברים הפכה הדרך לדרך המלך של הרפתקנים, מיסיונרים, סוחרים ועוד. קרל הגדול היה הראשון שחלם לחפור תעלה שתחבר בין הדנובה והריין, וזה קרה רק ב-1992 עם פתיחת המיין דונאו קנאל. הדוכס גודפרוא דה בויון, שהיה אחד ממנהיגי מסע הצלב היה הראשון שחצה את הדרך מהריין לדנובה על גב סוס. סופר המסעות טים סוורין כתב בספרו "הצלבן"  כי כגודל הציפיה לרגע של התרוממות רוח, עם ההגעה לראשונה לגדת נהר הדנובה, כך הוא נחל אכזבה ויש אין ספור סיפורים הקשורים בקטע היסטורי זה.

רק 6 שעות בין בודפשט לוינה

רק שש שעות מפרידו בין בודפשט לווינה. הקטע היפה ביותר של הדנובה זורם מפסאו בגבול גרמניה, ועד לווינה. הוא מתפתל בין גבעות מיוערות, כנסיות, עיירות יפהפיות ומחנה ההשמדה מאוטהאוזן. בווינה גם נמצאת מקום מושבו של הגוף האחראי על  תיאום תוכנית הדנובה. המקום בו מפליגים אלפי מטיילים בספינות וקרוזים עובר בתחומן של ארצות שונות, וכל מה שמתרחש בהן, משפיע גם על הנהר. מסתבר שלמרות ששמה הוא הדנובה הכחולה, היא לא תמיד כל כך כחולה, וזה משתנה בהתאם לעונה, לצבע השמים, לזרימה, ולצמחיה מסביב. הסופר הסרבי טישמה כותב על הדנובה:"הדונאב ורדרד בדמדומים" ואילו פטריק לי-פרמור כתב עליו "שטף צהבהב ורחב שמתדלדל על פני אירופה".

ערים וכפרים, מסורת ופולקלור בשמונה מדינות

כאשר מפליגים בשייט לדנובה, יודעים בעצם שיש לפחות שמונה מדינות בהן תעבור אניית התענוגות ותוכלו לפגוש הרבה תרבויות ופולקלור, בכפרים, בעיירות ובמקומות שליד גדות הנהר. מה שהיה פעם נתיב מסחר בין מדינות, הפך היום לנתיב הכי כייפי של שייט נהרות במסלולים כמו בתוך גלויה מצוירת, מול שרידים היסטוריים, הרים וגבעות מושלגים, עמקים ירוקים, בעלי חיים ופריחה שלא מהעולם הזה. השייט לוקח את המטיילים בשיא השלווה ובקצב של הזרם אל מקומות שאפשר לפגוש רק מדרך הים, מדרך המים, הדרך בה פסעו אימפריות שלמות, התקיימו מלחמות והיום היא מהווה מסע מרגש אל העבר ואל ההיסטוריה של הדנובה.

כיום יותר קל מתמיד להזמין שייט נהרות אונליין,
להזמנות כנסו לאתר בריזה: והזמינו שייט נהרות

מה זה סליקת אשראי?

אם אתם עסקתם קטן או בינוני ואתם גובים את העסקאות שלכם בכרטיסי אשראי, אתם חייבים מכשיר לסליקת אשראי. באמצעות מכשיר זה תוכלו לחייב את כרטיס

מערכת crm

למה כל עסק חייב מערכת CRM?

עסקים וחברות רבות מנהלים את עבודתם באמצעות מערכת CRM. מדובר על מערכת יעילה וחסכונית אשר מותאמת לצרכי העסק ונותנת תמונה מלאה על הנעשה עם הלקוחות.