לפטופ

מה זו פילנתרופיה

אחד הדיונים המרכזיים שנעשים בעולם המערבי, ובפרט בארצות הברית וכן בישראל, מתרחש על כל הנושא של נדבנות או כפי שקוראים לזה בלעז, פילנתרופיה, בקרב אנשים בעלי הון כלכלי. דיון זה נסוב בעיקר סביב שאלות מסוימות, ספציפיות.

לפני שנציג את השאלות שעולות בהקשר זה ומדוע הן עולות, צריך להבין תחילה מה זו פילנתרופיה וכיצד היא תורמת לעולם, מי מבצע אותה ומתי. מתוך זה נוכל להציג את השאלות ואולי אף לענות על כמה מהן.

פילנתרופיה היא כאמור נדבנות, מצב בו אדם מוכן לתרום מזמנו, כספו או ממשאבים אחרים שעומדים לרשותו, בחינם, ללא ציפייה לתרומה מסוימת. כשאנחנו תורמים לארגון מסוים כסף, אנחנו מבצעים פעולה פילנתרופית, בהנחה ואנחנו לא מצפים שהארגון יעניק לנו שום דבר בתמורה. על כן, מרביתנו, במובן מסוים, מבצעים פעולות פילנתרופיות בחיים, ברמות כאלה ואחרות, בשלבים כאלה ואחרים.

למה זה חשוב? יש סיבות שונות מדוע חשוב לתרום לחברה מבלי לצפות לתמורה, בין אם זה בשביל לעזור לחלשים, בשביל ליצור חברה חזקה יותר, בשביל לאפשר למי שמזלו לא שפר עליו לקבל כלים שיכולים לעזור לו בחיים, יש פה גם מימד חינוכי, תודעתי מאוד חשוב, שכן אם אנחנו תורמים לאנשים, אז הילדים שלנו, הסביבה, לומדת מזה ומחקה אותנו.

למי בדיוק נהוג לתרום? בעיקרון, התרומות הן מיועדות לכולם. למרות במקרים רבים פילנתרופיה נקשרת בתרומות לארגוני צדקה, ארגוני אומנות, ארגוני דת, ארגונים הומניטריים ועוד. כלומר, ארגונים גדולים שעוזרים לקהילות ופרטים, ולא בהכרח תרומה לפרט הבודד.

מדוע עשירים נקשרים לפילנתרופיה

ישנם הסברים שונים שאפשר לעלות מדוע הרבה מאוד אנשים עשירים כגון שרי אריסון נקשרים לפעילות פילנתרופית. הציניים יטענו שמדובר ביחסי ציבור, ברצון לקדם את עצמם ואת עסקיהם, יהיו שיילכו צעד קדימה ויטענו שהם מבקשים לכפר בכך על דברים מסוימים שהם עושים במסגרת העסקים שלהם ועוד.

עם זאת, צריך לומר, הרבה מאוד אנשים בכלל ואנשים עשירים בפרט, מבצעים פעילות פילנתרופית מבלי שאיש יודע מזה, הם לא מבקשים שום יחסי ציבור, ובדרך כלל זה מתוך רצון להחזיר לחברה, מתוך הוקרת תודה על מצבם הטוב, וכן מתוך הבנה שהחברה צריכה להיות הרבה יותר חזקה וטובה. יש גם מי שעושה את זה מתוך אמונה ואידיאולוגיה, שהקהילה צריכה לעזור אחד לשני, ולא לצפות שהמדינה תעשה זאת.

השאלות שנשאלות בנושא

כאמור, יש לא מעט אנשים ששואלים שאלות בנושא זה, למשל, מתי מגיעה התרומה, האם היא מתבצעת בהקשר מסוים, האם יש ציפייה לקבל משהו בתמורה (לא תמורה ממשית, אלא כתבה בעיתון או שהשם יופיע על מבנה), ועוד שורה של שאלות שמעלות תהיות לגבי מטרתן של אותן פעילויות פילנתרופיות.

צריך לזכור, בסופו של דבר יש מי שנהנה מהעובדה שאנשים מוכנים לתרום מזמנם, מכספם, מה עוד שאם הם תורמים, אז אחרים באים בעקבותיהם ותורמים גם.

מה זה סליקת אשראי?

אם אתם עסקתם קטן או בינוני ואתם גובים את העסקאות שלכם בכרטיסי אשראי, אתם חייבים מכשיר לסליקת אשראי. באמצעות מכשיר זה תוכלו לחייב את כרטיס

מערכת crm

למה כל עסק חייב מערכת CRM?

עסקים וחברות רבות מנהלים את עבודתם באמצעות מערכת CRM. מדובר על מערכת יעילה וחסכונית אשר מותאמת לצרכי העסק ונותנת תמונה מלאה על הנעשה עם הלקוחות.